امروز:
يكشنبه - 4 آبان - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

"محمدطاها، پسر اهواز" به شعر درآمد

 کتاب "محمد طاها، پسر اهواز" مجموعه شعری گردآوری شده به کوشش یک شاعر خوزستانی است که در دومین سالگرد شهادت "محمدطاها اقدامی" در حادثه تروریستی رژه ۳۱ شهریور۹۷ اهواز به چاپ رسید.

داوود رضا کاظمی گفت: این کتاب در برگیرنده ۹۰ شعر از ۷۲ شاعر است که از سوی نشر الیما به چاپ‌ رسیده است.

 این شاعر با اشاره به اینکه این مجموعه شعر بازتاب حادثه‌ تروریستی سال ۹۷ اهواز در شعر معاصر است توضیح داد: با توجه به شعرهایی که پیرامون این حادثه تروریستی سروده شد می‌توان گفت که آثار سروده شده در این باره  بیش از حد انتظار بود.

وی با بیان اینکه مردم خوزستان از گذشته تا به امروز هم در خط مقدم پایداری ایستاده‌اند ادامه داد: پس از حادثه تروریستی شهریور ۹۷ اهواز، شاعران و هنرمندان با الهام از تب و تاب حادثه، به میدان آمدند و انبوهی از سروده‌های خود را نثار شهیدان و بازماندگان این حادثه‌ی دلخراش کردند.

وی افزود:  ابتدا قرار بود این کتاب، فقط در برگیرنده‌ی آثار شاعران خوزستانی باشد، اما در همان روزهای آغازین، آثار ارزشمند شاعران از سراسر کشور (هفت استان و ده‌ها شهر) رسید که در کنار دیگر آثار شاعران خوزستانی در کتاب آورده شد.

این شاعر گفت: در این کتاب شاعران با همان نگرش‌ها و گزینش‌ها، ذهن و زبان، شیوه‌های بلاغی و بیانی و جنبه‌ها و معیارهای زیبایی‌شناسانه‌ای که در شعر انقلاب و دفاع مقدس به کار می‌رود، به این حادثه پرداخته‌اند.

به گزارش ایرنا ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ در جریان رژه نیروهای مسلح که با حضور جمعی از مسوولان از جمله نماینده ولی‌فقیه در خوزستان، استاندار و فرماندهان نظامی و انتظامی، و مردم برگزار شد تروریست‎ها مسلح این مراسم را هدف حمله مسلحانه خود قرار دادند که منجر به شهادت جمعی از نیروهای مسلح، جانبازان و مردم حاضر در مراسم شد.

در این حمله تروریستی، ۲۵نفر از جمله یک کودک چهار ساله به نام شهید "محمدطاها اقدامی"شهید  و بیش از ۶۰ نفر دیگر مجروح شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید