امروز:
پنجشنبه - 12 تير - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

اهواز- حبیب نیوز:  آیا سخنرانی های ۶ ساعته و جذاب دکتر قاصی زاده و دکتر توکلی درباره گزارش نویسی که در اهواز با حضور کم سابقه خبرنگاران برگزار شد فقط باید ۶ خط خبر داشته باشد و آن هم در یک وب سایت درج شود و دیگر رسانه های پرطمطراق هیچ خبری برای گفتن نداشته باشند؟!

به مناسبت گرامیداشت 17 امرداد روز خبرنگار، کارگاه تخصصی گزارش نویسی روز پنج شنبه به همت کمیته آموزشی خانه مطبوعات خوزستان در سالن سازمان امور مالياتي خوزستان برگزار شد و مورذ استقبال عده ی بسیاری از خبرنگاران قرار گرفت اما شوربختانه هیچ کدام از خبرنگاران و گزارشگران حاضر در سالن که از ۱۰ صبح تا ۴ عصر در این کارگاه حضور داشتند هیچ خبری تهیه و در رسانه های شان درج نکردند و انگاری هیچ کدام احساس وظیفه ای در قبال تهیه خبر این کارگاه نمی کرد جز وب سایت طلوع خوزستان که آن هم یک خبر نصف و نیمه ای کار کرد و نیز سایت نبض شهر به مدیریت سرکار خانم امیری- که او هم ۶ خط خبر طلوع خوزستان را کپی کرد!

ناگفته نماند که خانم امیری بیش ترین پرسش ها را از دو استاد پیشکسوت روزنگاری یعنی دکتر قاضی زاده و دکتر توکلی مطرح کرد و پاسخ شنید.

به راستی چرا ۹۰ خبرنگار و گزارشگر جوانی که به این کارگاه آمده بودند هیچ خبری درج نکردند؟! آیا این کارگاه مهم که مطالب ارزنده ای داشت و نگارنده نسبت به ضبط بیشتر مطالب ارایه شده اقدام کرده است برای خبرنگاران ارزش خبری نداشتند که به خود زحمت ندادند و چیزی قلمی نکردند؟!

به گزارش حبيب نيوز، در این کارگاه آموزشی یک روزه، دکتر علي اكبر قاصی زاده و دکتر احمد توکلی از استادان روزنامه نگاری کشور ضمن تحلیل برخی گزارش هاي خبري، روايي و توصيفي رسانه هاي داخلي و خارجي به مباحت و نکته های ریز و مهم تخصصی گزارش نویسی و کلن مسایل روزنامه نگاری و حتا داستانی پرداختند و به پرسش هاي خبرنگاران هم پاسخ دادند.

همچنين خبرنگاران حاضر در این دوره آموزشی در گفت و گوهایی که با یکی از دوربین های تصویربرداری که آخر نفهمیدیم از آن کدام دستگاه بود؛ تاثیر این برنامه های علمی آموزشی را در بالابردن کیفیت آثار و نوشته های خبری و گزارشی دست اندرکاران رسانه های همگانی مثبت برشمردند و خواستار تداوم این دوره های تخصصی شدند.

البته گفته شد: در این کارگاه تخصصی آخرین کتاب های چاپ شده درباره گزارش نویسی به خبرنگاران معرفی شد تا بتوانند با تقویت مطالعه کار گزارش نویسی خود را بهبود بخشند اما نام هیچ کتابی در همین خبر نصفه نیمه طلوع خوزستان هم نیامد! این درحالی بود که برخی خبرگزاری ها در این نشست حضور داشتند و انتظار می رفت خبر و گزارش مفصل آن از رسانه های مختلف و حتا صدا و سیما پخش می شذ اما همان گونه که در رو تیتر اشاره کرده ایم رسانه ها از جمله تشکل خانه مطبوعات همیشه از کوزه شکسته آب می خورند اما در پرداختن به خبرها و گزارش های مسوولان- که در حقیقت بیش تر آن ها آمار سازی است از جان مایه می گذارند!

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید