امروز:
دوشنبه - 28 بهمن - 1398
ساعت :

ورزش

گوناگون

مدیر پایگاه جهانی شوشتر از پاکسازی آثار ثبت جهانی این شهر همزمان با آغاز نیمه دوم فصل گردشگری خبر داد.

به گزارش حبیب نیوز به نقل از روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، محمدرضا بهادری گفت: امروزه صنعت گردشگری از جایگاه قابل‎توجهی در اقتصاد جهانی برخوردار است و یکی از صنایع پر رونق در بسیاری از کشورهای جهان به حساب می آید که در این میان شهر جهانی شوشتر از این قاعده مستثنی نیست و همواره از ارزش ویژه‎ای برخوردار بوده است.

او ضمن اشاره به ارتباط پاکسازی‎های آثار و حضور گردشگران در شوشتر عنوان کرد: شهر جهانی شوشتر با قرارگیری در مسیر شاه‎راه ورودی آب‎های سرچشمه گرفته از کوه‎های زاگرس و پیوستن آن به کارون بزرگ با دربرگیری آثار بی‎نظیر و زیبا، هرسال میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی بوده که متأسفانه به طور مداوم  این آثار با انباشت آوردهای رودخانه‎ای، نخاله‎های ساختمانی، زباله‎های شهری و... دست و پنجه نرم می‎کنند و در نتیجه مناظر نازیبا و نامناسب را به دید گردشگران پدید می‎آورد.

مدیر پایگاه میراث جهانی شوشتر افزود: از این رو در جهت حفظ حرمت و صیانت از آثار تاریخی و داشتن آثار درخور شأن و منزلت این شهر، پاکسازی کلی آثار جهانی در شوشتر در دستورکار قرار گرفته که توسط تیم اجرایی پایگاه در حال انجام است.

وی در مورد مدت زمان انجام این پاکسازی‎ها نیز بیان کرد: پاکسازی جامع آثار از اوایل هفته گذشته آغاز شده است و پیش‎بینی می‎شود به مدت 30روز کاری ادامه داشته باشد.

بهادری در پایان تأکید کرد: باتوجه به توان محدود پایگاه میراث جهانی سازه‎های آبی تاریخی شوشتر از نظر سخت‎افزاری و نیروی انسانی، این‎گونه اقدامات لزوم همکاری بیشتر دستگاه‎های اجرایی در حفاظت و پاکسازی آثار موجود در سطح شهر و همچنین همکاری بیشتر شهروندان در نگهداری این آثار را می‎طلبد.

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید