رییس جمعیت هلال احمر چالوس گفت که جسد یک دختر ۹ ساله کرجی که جمعه گذشته در رودخانه چالوس غرق شده بودٰ، عصر امروز پنجشنبه پیدا شد.

به گزارش حبیب خبر، "امیرحسین عسگر زاده" گفت: جسد این دختر بچه بعد از یک هفته عملیات جست و جو ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز پائین تر از منطقه لارک در رودخانه پیدا شد.

وی توضیح داد : این دختربچه جمعه گذشته هنگامی که به همراه خانواده اش برای شستن دستش به کنار رودخانه چالوس در منطقه لارک رفت ، به درون رودخانه سقوط کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر چالوس گفت :‌ پس از اطلاع از موضوع سقوط این دختر در رودخانه بلافاصله سه تیم شامل پنج نفر از پایگاه هلال احمر منطقه لارک و شهر چالوس به منطقه اعزام شدند و تا ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه شب گذشته عملیات پیدا کردن این دختر بچه ادامه داشت که به دلیل تاریکی هوا پیدا کردن این کودک میسر نشد.

وی گفت :‌ برای یافتن این دختر در طول عملیات یک هفته جست و جو در رودخانه خروشان چالوس پنج تیم پنج نفره از پایگاه های مختلف هلال احمر شهرستان حضور داشتند و در نهایت جست و جوها امروز نتیجه داد و امدادگران پیکر بی جان دختر را در منطقه پائین دست لارک پیدا کردند.

این مسئول ا فزود : پیکر قربانی به شهر چالوس منتقل و تحویل پزشک قانونی شد.

سه هفته پیش هم دو جوان شهریاری پس از سقوط در رودخانه چالوس در منطقه لارک جان خودشان را از دست دادند.

رودخانه حفاظت شده چالوس در غرب مازندران از دامنهٔ شمالی ارتفاعات کندوان و طالقان سرچشمه می‌گیرد و پس از طی حدود ۷۲ کیلومتر در کنار چالوس به دریای خزر می‌ریزد.

همه ساله شمار زیادی از مسافران و گردشگران به دلیل رعایت نکردن احتیاط های لازم در حاشیه رودخانه خروشان چالوس به داخل آن سقوط می کنند و جان خودشان را از دست می دهند.