امروز:
يكشنبه - 4 آبان - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

انهدام باند جعل هویت برای دریافت IELTS در یک آموزشگاه زبان

جانشین رییس پلیس پایتخت از انهدام باندی که اقدام به دریافت مدرک IELTS با شیوه متقلبانه برای متقاضیان یک آموزشگاه زبان کرده بودند، خبر داد.

به گزارش حبیب خبر به نقل از ایسنا، سردار حمید هداوند در این باره گفت: مدتی قبل و به دنبال کسب خبرهایی پیرامون فعالیت یک باند جاعل مدارک هویتی تحت پوشش آموزشگاه زبان در حوالی پارک ساعی رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران پایگاه سوم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت که در جریان تحقیقات اولیه مشخص شد مشتریان این آموزشگاه اغلب کسانی هستند که قصد شرکت در آزمون زبان انگلیسی(IELTS) و قبولی در آن را دارند اما به علت قرار گرفتن در سطوح پایینی دانش زبان امکان قبولی آنان بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد:  تحقیقات تکمیلی ماموران نشان داد که اعضای این باند با افتتاح آموزشگاه زبان و وعده قبولی تضمینی در آزمون، مدارک هویتی مراجعه کنندگان را جعل و افراد مسلط به زبان را به جای آنان به محل‌های آزمون معرفی کرده و در ازای آن مبالغ کلانی را نیز از متقاضیان دریافت کرده‌اند.

هداوند با بیان اینکه مجوزهای قضایی برای دستگیری این افراد اخذ شد، گفت: سرانجام ماموران در تاریخ بیست و پنجم شهریور ماه پنج تن از اعضای این باند را  در عملیاتی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند که آنان تحت بازجویی اولیه قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کردند. 

جانشین رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه افراد دستگیر شده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند، گفت: با توجه به اینکه ظن پلیس همکاری تعداد بیشتری از افراد جاعل با این باند است تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است. 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید