امروز:
چهارشنبه - 30 مهر - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

آمریکا «تیک تاک» و «ویچت» را ممنوع کردوزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: از روز یکشنبه آینده اپلیکیشن‌های دو شبکه اجتماعی چینی در اپ‌استورهای آمریکایی ممنوع خواهد بود.

به گزارش حبیب خبر، ایرنا به نقل از آسوشیتدپرس، نوشت: وزارت بازرگانی آمریکا جمعه گفت که این تصمیم به دلیل نگرانی‌ها درباره حریم خصوصی و امنیت ملی اتخاذ شده و انتشار اپلیکیشن‌های «ویچت» و «تیک تاک» در فروشگاه‌های اپلیکیشن‌های آمریکا ممنوع است.
این تصمیم بر اساس فرمان اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا که در ماه اوت صادر شده بود، اتخاذ شده و بر اساس این فرمان، انجام هرگونه معامله شرکت‌های آمریکایی با دو شرکت «تنست» مالک ویچت و «بایت دنس» مالک تیک تاک باید در مدت ۴۵ روز متوقف می‌شد.
ترامپ مالک تیک تاک را تحت فشار قرار داده بود تا عملیات این شبکه در ایالات متحده را به یک شرکت آمریکایی بفروشد.
تیک تاک نسبت به اقدام آمریکا ابراز «تأسف» کرده و اعلام کرد که به مقابله با «حکم اجرایی ناعادلانه» ترامپ ادامه خواهد داد. تیک تاک پیش‌تر از اقدام آمریکا شکایت کرده بود.
«گوگل» و «اپل» که مالکان اپ‌استورهای بزرگ آمریکایی هستند، هنوز به تصمیم وزارت بازرگانی واکنشی نشان نداده‌اند. شرکت آمریکایی «اوراکل» پیش از این خواستار توافقی با تیک تاک برای جلوگیری از تحقق تصمیم دولت آمریکا شده بود.
این اقدام، تازه‌ترین تصمیم دولت ترامپ برای مقابله با افزایش قدرت چین است. دولت ترامپ از آغاز فعالیت خود به جنگ تجاری با چین روی آورد و تعرفه‌های سنگینی بر واردات کالا از آن کشور وضع کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید