امروز:
پنجشنبه - 12 تير - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

تخلف یک کشتارگاه عامل گرانی مرغ در بازار اهواز

معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: تخلف یک کشتارگاه صنعتی طیور در اهواز باعث افزایش قیمت و کمبود مرغ کشتار روز در بازار اهواز شد.

عبدالرحمان ناصریان پنج شنبه با اشاره به گران شدن قیمت مرغ کشتار روز طی روز جاری در بازار اهواز بیان کرد: تخلف یک کشتارگاه صنعتی طیور در اهواز و رعایت نکردن قیمت توافقی عرضه مرغ توسط این کشتارگاه امروز قیمت این فراورده پروتئینی در اهواز را به ۱۵۲ هزار ریال برای هر کیلوگرم رساند.

وی گفت: این کشتارگاه که مافیای مرغ را در اهواز دردست دارد ، به قیمت های توافقی و مصوب ستاد تنظیم بازار در استان بی توجهی کرده است.

 معاون اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد: در جلسه ای که ستاد تنظیم بازار استان با مرغداران و کشتارگاه ها توافق شده که کشتارگاه ها مرغ را با قیمت هر کیلو گرم۱۳۳ هزار ریال به خرده فروشان عرضه کنند که این کشتارگاه این قیمت را رعایت نکرده و مرغ را با قیمت هر کیلوگرم  ۱۴۷ هزار ریال عرضه کرده است.

ناصریان ادامه داد: پرونده تخلف این کشتارگاه تهیه شده و روز شنبه هفته آینده به تعزیرات حکومتی  ارسال می شود تا برابر قانون با این واحد برخورد کنند.

بر اساس توافقی که بین مرغداران و کشتارگاه ها با سازمان صمت خوزستان انجام گرفته هماهنگ شده قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار اهواز بین ۱۳۵ هزار ریال تا ۱۴۲ هزار ریال به بفروش برسد .

در اهواز سه کشتارگاه صنعتی طیور وجود دارد که یک کشتارگاه تعطیل و ۲ کشتارگاه دیگر فعال هستند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید