امروز:
شنبه - 21 تير - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

امام جمعه ملاثانی تصریح کرد: نیروگاه رامین باید به مسوولیت های اجتماعی‌اش توجه کند و مدیرعامل پاسخ گو باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسین آلبوشوکه در گفت و گو با پایگاه خبری- تحلیلی حبیب خبر، با انتقاد از پرداخت نکردن عوارض آلایندگی از سوی نیروگاه رامین به شهرداری؛ گفت: آلاینده‌های زیست ‌محیطی تهدیدی جدی علیه سلامت مردم است و باعث شده شهروندان در معرض عوارض ناشی از آلاینده‌های خطرناک قرار گیرند و این امر موجب به خطر افتادن سلامت مردم شده است. 

 وی افزود: استفاده از سوخت مازوت به جای گاز باعث افزایش آلایندگی و بالا رفتن میزان دی‌اکسید گوگرد هوا می شود که توسط نیروگاه رامین وارد اتمسفر شده و باعث از بین رفتن درختان، فضای سبز و آلودگی هوا می شود.

وی تصریح کرد: نیروگاه رامین عوارض قانونی را که براساس قانون باید به شهرداری پرداخت کند، پرداخت نمی کند!

سید حسین آلبوشوکه ادامه داد: با پرداخت عوارض توسط نیروگاه، شهرداری قادر خواهد بود امکانات و خدمات قابل توجهی را در شهر ارایه دهد که به واسطه آن شهر نیز جان تازه ای به خود می گیرد و شهروندان نیز می توانند نتایج ملموس آن را در سطح شهر مشاهده کنند.

امام جمعه ملاثانی خطاب به مدیرعامل نیروگاه رامین گفت: شهروندان به شدت از وجود آلاینده‌ها متضرر شده‌اند. مدیرعامل نیروگاه رامین باید در این باره پاسخ گو باشد و به محیط پیرامونی خود توجه بیشتر و مناسب‌تری داشته باشد و حقوق مردم منطقه را رعایت کند.

وی همچنین از بی توجهی نیروگاه رامین به مسوولیت های اجتماعی در محیط پیرامونی انتقاد کرد و گفت: این بی‌اهمیتی و عمل نکردن به مسوولیت‌های اجتماعی مشکل هایی برای منطقه در پی داشته است.

امام جمعه ملاثانی متذکر شد: نیروگاه رامین به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ کشور در شهرستان باوی باید برای حل مشکل ها و اجرای فعالیت های عام المنفعه در منطقه توجه کند و در کنار ارایه خدمات حتما به فعالیت‌هایی برای بهبود محیط زیست و حل مشکل های شهرستان نیز بپردازد.

حجت الاسلام والمسلمین آلبوشوکه خاطرنشان کرد: بنده تا حصول نتیجه دست از پیگیری برنمی دارم و از تمام ظرفیت ها برای دفاع از حقوق عامه مردم استفاده خواهم کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید