امروز:
شنبه - 21 تير - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

شهردار اهواز: فسخ قرارداد کیسون ابلاغ شده و غیرقابل بازگشت است
 

شهردار اهواز تصریح کرد: با همکاری دست اندرکاران تلاشگر، کلان شهر اهواز در تابستان ۱۴۰۰ چهره ای متفاوت به خود خواهد گرفت.

به گزارش سایت حبیب خبر به نقل از "نوید احمدپور عصر هشتم تیرماه جاری، حسینی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، سنواتی رییس شورای اسلامی شهر اهوار همراه با  شهردار اهواز، معاون فنی عمرانی و برخی مدیران شهرداری از پروژه های عمرانی در سطح شهر بازدید کردند و در جریان آخرین فعالیت های در دست اقدام قرار گرفتند.

در ابتدای این دیدار نماینده مردم شریف اهواز در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از شهردار، شورای شهر اهواز و نیز مجموعه خدوم پرتلاش شهرداری اهواز گفت : در دو سال اخیر به رغم مشکلات عدیده مالی، امکاناتی و اعتباری به وضوح شاهد پیشرفت فیزیکی پروژه های شهری و سرعت بخشیدن به اجرای انها  و به ویژه پروژه های مسیرهای ارتباطی هستیم.

 

* قدردانی رییس مجمع نمایندگان خوزستان از زحمات شهردار، شورا و تلاشگران شهرداری

سید کریم حسینی افزود: ما به نمایندگی از کلیه نمایندگان استان خود از زحمات شهردار و شورا و مجموعه خدوم شهرداری تشکر و قدردانی می کنیم.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان ابراز امیدواری کرد: ان شالله با این تلاش شاهد اجرای پروژه های عمرانی بیشتری در اهواز برای رفاه حال شهروندان اهوازی باشیم.

همچنین سنواتی رییس شورای اسلامی شهراهواز در بازدید از پروژه شهید بندر گفت: ما با اتمام پروژه های ترافیکی در حال اجرا و نیز گلنگ زنی پروژه های جدید شاهد تحول یسیار خوبی در اهواز خواهیم بود و گره های ترافیکی بسیاری در اهواز باز خواهد شد. امسال و سال آینده شاهد ترافیک روان تری در اهواز به همت مجموعه شهرداری و شورا خواهیم بود.

 

* یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت‌ها در همه بخش‌ها است

در ادامه شهردار اهواز نیز با اشاره به بازدید مهم امروز از دو پروژه کلیدی ترافیک شهری شامل  مسیر اتصال پل ششم و تقاطع غیر همسطح شهید بندر هدف از این بازدید را بررسی روند و سرعت اجرای پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: یک توسعه پایدار، مستلزم تقویت زیرساخت‌ها در همه بخش‌ها است و این پروژه‌ها نیز برای تقویت زیرساخت‌های حمل و نقل و ترافیک شهری اهواز در حال اجرا هستند.

موسی شاعری به مزیت های اجرای مسیر شرقی  پل ششم اشاره کرد و گفت: این پروژه جمعا به طول7/3 کیلومتر است که قسمت اول از میدان تپه پشت ساختمان راهنمایی تا مسیر 300 دستگاه  به طول 3/2کیلومتر که تا 40 روز آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و در قسمتی دیگر از ورودی پل ششم تا میدان مهدیس نیز در حال کار و نیز به صورت همزمان مرتفع کردن معارضان هستیم و همان طور که می دانید گذر از معارضان از خود پروژه مشکل تر است.

وی افزود: این پروژه شامل دو لاین 12 متری در طرفین است و با تکمیل آن رینگ شرقی پل ششم کامل شده و به رینگ غربی متصل می شود و عبور وسایل نقلیه سنگین که معمولا محصولات فولادی را بین کارخانجات فولاد خوزستان، فولاد اکسین و گروه ملی منتقل می کنند و به زیرساخت های شهری آسیب های زیادی وارد می شود نیز از ترافیک شهری حذف خواهد شد.

وی شاهد کاهش زمان سفر و مصرف سوخت و آلودگی هوا، افزایش سرعت تردد و کاهش تصادف ها را از مزیت های اجرای این پروژه برشمرد.

شهردار اهواز درباره سرعت اجرای پروژه در تقاطع شهبد بندر گفت: دراین پروژه طی 5 سال گذشته شاهد اجرای یک فاز بودیم در حالی که توانستیم با افزایش سرعت و تزریق منابع به پیمانکار از سال گذشته تا کنون سه فاز را اجرایی کنیم.

وی در بازدید از پروژه شهید بندر گفت : پروژه تقاطع شهید بندر بزرگ ترین تقاطع فعال و چندسطحی جنوب و غرب کشور است که در آن یک وقفه 5 ماه به دلیل مشکلات اداری به وجود آمد ولی سریعا مرتفع شد و در حال حاضر اجرای پروژه با سرعت بسیار خوبی در حال پیشرفت است.

شاعری یادآورشد: در گذشته ما عملیات را فاز به فاز اجرا می کردیم اما الان در حال اجرای دو فاز با یکدیگر هستیم و بدین ترتیب سرعت اجرایی خود را افزایش دادیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی که انجام شده قرار است با تکمیل این فازهای در دست اجرا، این پروژه شهریور ماه ، زیر بار ترافیکی برود. هر چند از سرعت اجرا راضی نیستیم اما انتظار داریم تا فاز نهایی آن نیز در نوروز 1400 به شهروندان اهوازی تقدیم شود.

شاعری در ادامه گفت: ما برای حل مشکل ترافیکی اهواز پروژه های مختلفی را در دست اجرا داریم. یکی از این پروژه ها تقاطع چند سطحی در میدان دانشگاه چمران است که با سرعت بسیار خوب توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال پیشرفت است و با اجرای ان شاهد کاهش بار ترافیکی بسیار زیادی در غرب اهواز و هدایت روان آن به شرق و به عکس خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: با گسترش اهواز، نیاز شهر به اجرای مسیرهای دسترسی سریع تر بیش از پیش احساس می شود و گاهی یک پروژه برای سال ها اجرا نمی شود و خسارتی که به زیرساخت های شهر به دلیل اجرا نشدن یک پروژه تحمیل می شود در بسیاری مواقع چندین برابر هزینه اجرای خود پروژه است .

 

* در حال آماده سازی زیرساخت بهتر شهری اهواز برای آیندگان هستیم

شهردار اهواز گفت: مجموعه شهرداری و شورا در حال حاضر با نگاهی به حال در حال برطرف کردن همین موانع و با نیم نگاهی با آینده در حال آماده سازی زیرساخت بهتر شهری برای آیندگان در اهواز هستیم.

شاعری افزود: به مردم نوید می دهیم در سال ۹۹ و 1400 یک به یک پروژه های شهری افتتاح شوند و به بهره برداری برسند.

شهردار اهواز در پایان گفت : امیدوار هستیم مجموعه اقداماتی که با همت مدیریت شهری شامل شورا و شهرداری و نمایندگان محترم مجلس و مدیریت ارشد استان در حال انجام است در تابستان سال آینده به ثمر بنشیند و اهواز چهره بسیار متفاوت تری نسبت به امروز داشته باشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید