امروز:
پنجشنبه - 3 مهر - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

طرح‌های مهارت‌آموزی زیرساخت اشتغال و توسعه اقتصادی ماهشهر است

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: با امضای تفاهم‌نامه اجرای طرح‌های توسعه مهارت آموزی درماهشهر به ارزش ۱۳۰ میلیارد ریال سرعت توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد را در این شهرستان شتاب می بخشد.

عبدالنبی سواعدی روز پنجشنبه پس از امضای تفاهم نامه اجرای طرح های توسعه متوازن شهرستان بندر ماهشهر- که چهارشنبه شب با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسوولان این شهرستان میان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی برگزار شد- به خبرنگار ایرنا گفت: براساس این تفاهم‌نامه طرح‌های تکمیل وتجهیز مرکز تخصصی آموزش غواصی، تجهیز کارگاههای تخصصی اتومکانیک و تهویه وتبرید، تجهیز و راه اندازی واحدآموزش فنی وحرفه ای بانوان بندر امام خمینی(ره) و اجرای طرح توانمندسازی مناطق محروم و کم برخورد دار برای توسعه مهارت آموزی منجر به توسعه کارآفرینی واشتغال اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد:اجرای طرح‌های توسعه‌ای در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی از سوی صنعت پتروشیمی در منطقه گامی موثر برای ایجاد اشتغال پایداردر شهرستان بندری و صنعتی ماهشهر است.
سواعدی افزود:موضوع تشکیل کمیته توسعه متوازن ماهشهر در نیمه دوم سال گذشته ، پس از ارزیابی های صورت گرفته و ارائه راهکارهای لازم توسط مجموعه فرمانداری به شورای تامین استان و به دستور استاندار ایجاد تا با ارائه پروژه‌ها و تصویب آنها ، در راستای توسعه متوازن ،خدمات رسانی بهتر به مردم و مناطق کمتر برخوردار صورت گیرد.
سواعدی ابراز امیدواری کردبا اجرای تعهدات شورای راهبردی شرکت های منطقه اقتصادی ویژه پتروشیمی و اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان شاهد توانمندسازی منابع انسانی و تربیت نیروی انسانی ماهرومتخصص برای توسعه کارآفرینی واشتغال دراین شهرستان باشیم.
در اجرای طرح های توسعه متوازن ماهشهر۱۶تفاهم نامه با اعتباری بالغ بر ۲ هزارو  ۳۰۰میلیارد ریال با دستگاه‌های اجرایی از جمله شیلات ، فنی و حرفه ای ، کمیته امداد ، ورزش و جوانان ، نیروی انتظامی ، بهداشت و درمان و آموزش پرورش در راستای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی با محوریت شورای راهبردی شرکت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به امضا رسید.
مدت زمان اجرای این تفاهم نامه ها ۲ تا سه سال پیش بینی شده که بیشتر درمناطق کم برخوردار و کمتر توسعه شهرستان ماهشهراجرایی می‌شوند.
رسیدگی به مناطق کمتربرخوردار و محروم به خصوص شهرک های طالقانی و چمران، ایجاد اشتغال برای جوانان و جذب نیروهای بومی در صنعت پتروشیمی ، همواره از مطالبات مردم ماهشهر بوده است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید