امروز:
يكشنبه - 6 مهر - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

غیرورزشی‌ها برای ریاست هیات‌ها به ورزشی‌ها مجال نمی‌دهند

 معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که در تلاش هستیم تا صندلی‌های ریاست هیات‌های ورزشی به اهل‌شان برسد، گفت: متاسفانه برخی مواقع غیرورزشی‌ها برای رسیدن به این کرسی‌ها به ورزشی‌ها مجال نمی‌دهند.

ابراهیم نصیری در جلسه توسعه ورزش بانوان خوزستان که روز (۲۵ شهریورماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: باید ببینیم در ورزش بانوان در چه جایگاهی قرار داریم و هدف نهایی‌مان چیست. ضمن این‌که باید آمار مدال‌آوری و وضعیت ورزش بانوان استان‌های دیگر را نسبت به ورزش بانوان خوزستان مورد ارزیابی قرار دهیم.

به گزارش حبیب خبر به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که برخی از هیات‌های ورزشی خوزستان اصلا مدال کشوری در بخش بانوان ندارند، گفت: خوزستان ۱۹۴ تیم در لیگ‌های مختلف کشوری دارد که این برای ورزش بانوان بارزترین چوب‌خط ما محسوب می‌شود زیرا ۸۷ درصد از این تعداد تیم حاضر در لیگ‌های کشوری را آقایان و ۱۳ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان عنوان کرد: در تلاش هستیم تا صندلی‌های ریاست هیات‌ها به اهل‌شان برسد اما متاسفانه برخی مواقع غیرورزشی‌ها برای رسیدن به این کرسی‌ها به ورزشی‌ها مجال نمی‌دهند.

وی با بیان این‌که بیشتر مدال‌های ما از ورزش شهرستان‌ها است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۷۰۰ هیات شهرستانی داریم و شاید ۳۵۰ هیات آن کیفی باشد اما این ظرفیت وجود دارد که تعداد ۷۰۰ هیات شهرستانی را به ۱۳۰۰ هیات برسانیم. همچنین خواهش من این است هیات‌ها برای گزینه نایب‌رئیس شهرستان‌ها دقت داشته باشند زیرا اگر ۱۰ شهرستان فعال هم داشته باشیم، این یعنی در کوتاه‌مدت و میان‌مدت به اهداف‌مان می‌رسیم.

نصیری عنوان کرد: گزینش منابع انسانی مهم‌ترین گام در برنامه‌ریزی است. در حال حاضر ۲ هزار معلم ورزش تحصیل‌کرده داریم که باید بتوانیم از این ظرفیت بهره‌مند شویم. ورزش ظرفیت‌های خوبی دارد که باید این ظرفیت‌ها را بشناسیم. باید راه‌های ارتباطی‌ تقویت شده تا بتوانیم ظرفیت‌ها را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به فرصت‌های پیش رو برای بهبود وضعیت مدال‌آوری، ادامه داد: بازی‌های ساحلی آسیا یک ظرفیت عظیم برای خوزستان است که اگر تحت یک برنامه کار کنیم، خوزستان در اولین حضور تیم‌های ملی در بازی‌های آسیایی می‌تواند به چندین مدال طلا در رشته‌هایی چون کشتی و ووشو دست پیدا کند.

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان با بیان این‌که ۱۲۰۰ باشگاه ورزشی در خوزستان داریم که از این تعداد ۳۰۰ باشگاه در اهواز فعال هستند، گفت:‌ نمی‌دانم چه استفاده‌هایی تاکنون از ظرفیت‌های موجود در این باشگاه ها صورت گرفته است. عمده ورزشکاران این باشگاه‌ها خانم هستند که می‌توان از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شد. ما آماده راهبری و سیاست‌گذاری در این زمینه هستیم.

وی همچنین عنوان کرد: بی‌انگیزگی مهم‌ترین اصل در حرکت رو به جلو است، هرچند که می‌دانیم کم‌اعتباری و بی‌اعتباری، افراد را بی‌انگیزه می‌کند اما باید برنامه‌ریزی کرد. البته همین اکنون هم برای برنامه‌ریزی دیر است زیرا خیلی فرصت‌سوزی شده است.

نصیری با بیان این‌که خوزستان در بخش مدال‌آوری مسابقات پاراآسیایی و پارالمپیک ۲۰۲۴ رشد خواهد داشت، خاطر نشان کرد: مشکل زمین جانبازان و معلولان واقع در ورزشگاه تختی با کمک‌های مدیرکل ورزش و جوانان حل شد و اگر مجموعه کوی طلاب نیز به افتتاح برسد، یک مجموعه بی‌نظیر است.

وی بیان کرد: خواهش من این است که در بخش بانوان نوآوری شود و کارهای جدیدی صورت بگیرد تا بتوانیم از وضعیت فعلی خارج شویم. وضعیت نامناسب بانوان در مرحله اول و دوم المپیاد ایرانیان باعث شد، جایگاه استان خوزستان در سال نخست در رده بیست و یکم باشد. البته در سال دوم با برنامه‌ریزی، هشت پله صعود داشتیم و مطمئنا اگر مدال‌آوری ضعیف بانوان نبود، به رتبه ششم دست پیدا می‌کردیم.

نصیری در پایان با بیان این‌که برنامه‌ریزی برای مدال‌آوری در بخش بانوان صورت گرفته است، گفت:‌ با آمدن خانم نصیری‌مقدم در جایگاه معاون ورزش بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان، به اینکه خوزستان امسال در المپیاد ایرانیان به سمت رتبه ششم خیز داشته باشد، دل‌گرم هستیم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید