امروز:
شنبه - 16 آذر - 1398
ساعت :

ورزش

گوناگون

اهواز- حبيب نيوز: جدن كه بايد به برخي مسوولان مدال شجاعت داد كه هم بي گدار به آب مي زنند و هم با بازي كردن ابروهاي زمين از كور شدن چشم و چشمه هم ترسي ندارند چرا كه بي گدار به آب زدن چنين عواقبي را هم به دنبال دارد كه فقط از شجاعت و نيز ريسك برخي مسوولان ما برمي آيد و لاغير!

البته در مثل مناقشه نيست و اگر ما خبر خبرگزاري ايسنا را با تيتر:" علت قطع آب ۴۰ روستای هویزه چه بود؟" درج كرده ايم هدف مان اين نبوده كه روده درازي كنيم آن هم با زخم معده اي كه در دل مان لانه كرده است يا اين كه از مسوولان خدمتگزارمان انقاد كنيم كه هدف هم درست كردن ابرو و م‍ه است و هم بينا كردن چشم ها و چشمه كه نه سيخ بسوزد و نه كبابي كه بسياري از مردم از جمله نگارنده اين روزها فقط با سويا درست مي كنيم!

البته چنين دسته گل هايي تا دل تان بخواهد نه تنها در روستاها و شهرها و شهرستان ها كه در تمام استان هاي كشور سبز و زرد مي شوند- بي آن كه زير پاهاي آدم هاي در انتظار مانده قرار بگيرند!- كه اگر بخواهيم به چند مورد از آن ها هم اشاره كنيم بايد پا جاي پاي "عبيد زاكاني" يا "ابوالقاسم حالت" يا "ع. نسين" كه متاب هايش باترجمه هاي "رضا همراه" چاپ مي شدند بگذاريم كه با وجود گراني كاغذ و فيلم و زينك نه براي مان مقدور است و نه پاي كوچك ما اندازه ي پاهاي آن ها!

هر چند كه چاپ و انتشاراتي هاي كنوني براي چاپ كتاب، نخست پول را مي گيرند و بعد كتاب را! حالا اگر قابل چاپ باشد و از زير تيغ سانسور ارشادي ها- كه از قضا تا به امروز نه خود ارشاد شده اند و نه كس ديگري را ارشاد كرده اند- بتواند به سلامت عبور كند!

به هر روي، توضيح مدیر امور آبفا روستایی شهرستان هویزه را در اين باره بخوانيد:

عبدالکاظم کروشات به ايسنا گفت: قطعی آب آشامیدنی ۴۰ روستای این شهرستان که در اثر کاهش دبی رودخانه به وجود آمده بود، رفع شد.

او با اشاره به رفع قطعی آب در 40 روستای شهرستان هویزه اظهار کرد: قطعی آب بوجود آمده بر اثر کاهش دبی رودخانه و عدم امکان مکش آب توسط پمپ‌های مکنده بود.

او ادامه داد: کاهش دبی رودخانه براي جلوگیری از ورود آب به مزارع کشاورزی و خسارت احتمالی به محصولات کشاورزان انجام شده بود اما این امر موجب شد تا شرایطی به وجود آید که آب 40 روستای شهرستان قطع شود.

مدیر امور آبفا روستایی شهرستان هویزه تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی‌های قبلی به ساکنان این روستاها نسبت به ذخیره‌سازی آب مورد نیاز آن‌ها هشدار داده شد و سپس با عملیات کارگزاری لوله از محل مکش تا رودخانه ظرف مدت ۲۴ ساعت مشکل بوجودآمده برطرف شد.

کروشات عنوان کرد: در مدت زمان قطعی آب و همچنین زمان انجام عملیات رفع مشکل، از طریق تانکر سیار آب مورد نیاز روستاها تامین شد و مردم در این زمان از نظر تامین آب شرب مشکلی نداشتند.

او اظهار کرد: در حال حاضر هچ مشکلی از نظر کمی و کیفی در آبرسانی به ۴۰ روستای بخش‌های مرکزی و نیسان شهرستان هویزه وجود ندارد. این ۴۰ روستا جمعیتی بالغ بر ۶ هزار نفر را تحت پوشش دارند.

کاهش دبی رودخانه براي جلوگیری از ورود آب به مزارع کشاورزی و خسارت احتمالی به محصولات کشاورزان انجام شده بود اما این امر موجب شد تا شرایطی به وجود آید که آب 40 روستای شهرستان قطع شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید