امروز:
يكشنبه - 18 خرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

از کسب و کارهای نوپا حمایت می شود
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از آمادگی حوزه مسوولیت خود برای حمایت از کار و کسب های نوپا خبر داد.

به گزارش حبیب نیوز، ارسلان غمگین در نشست داوری طرح های استارت آپ برای استقرار در مرکز شتاب دهنده یوزتک، تنها مرکز دارای مجوز از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان- که در اهواز برگزار شد- بر ضرورت حمایت از استارت آپ ها و ایجاد شرایط مناسب برای رشد و ارایه خدمات آن ها در راه پیشرفت کشور گفت: این مهم با پشتیبانی، حمایت و همکاری همه بخش ها در هدایت سرمایه گذاری به سمت ایده پردازی ممکن می شود.
او در این نشست- که مدیران کارآفرینی و اشتغال صندوق کارآفرینی امید، مرکز رشد دانشگاه شهید چمران، امور موسسات پارک علم و فناوری و نمایندگان دستگاه های اجرایی حضور داشتند- تاکید کرد: این اداره کل آمادگی لازم را برای حمایت همه جانبه از کار و کسب های نوپا دارد.
غمگین گفت: شتاب‌دهنده به مجموعه ای از خدمات کارآفرینی به منظور حمایت از شروع یک کسب و کار گفته می‌شود. شتاب دهنده ها از طریق آموزش، مشاوره، مربی¬گری، تامین فضای کاری مشترک، شبکه سازی، معرفی به سرمایه¬گذاران و تامین بخشی از نیازهای مالی اولیه استارت‌آپ‌ها در دوره شتاب‌دهندگی است که موجب تسریع در تولید محصول، ورود به بازار و رشد کسب و کار شده و در ازای آن، بخش کوچکی از سهام کسب و کار را به تملک خود در می آورند.
او طول دوره پیش شتاب‌دهندگی را کم تر از دو ماه و طول دوره شتاب‌دهندگی کمتر از 6 ماه دانست.
گفتنی است: استارت‌آپ به تیم یا شرکت نوپای دارای ایده نوآورانه در کسب و کار گفته می شود.
در این نشست دو طرح مورد بررسی و داوری قرار گرفت.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید