امروز:
يكشنبه - 18 خرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

دو بوکسور خوزستانی شرکت کننده در مسابقات جهانی رده جوانان و نوجوانان موی ‌تای، در فرودگاه اهواز مورد استقبال قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی حبیب نیوز، آیین استقبال از شادی و شایسته چکی نژادیان بازیکنان خوزستانی تیم‌های ملی موی تای نوجوانان و جوانان کشورمان با حضور دکتر صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان و جمعی از مسوولان ورزش استان به همراه مردم و خانواده‌ این ورزشکاران در فرودگاه بین‌المللی  اهواز برگزار شد.

شایسته و شادی فرزندان مجید چکی نژادیان کارشناس مالی پلی کلینیک شهید دقایقی امیدیه در المپیاد استعدادهای برتر سال ۹۸ مدال طلای این المپیاد را بر گردن آویختند و با عضویت در تیم ملی، جواز حضور در مسابقات جهانی را دریافت کردند.

مسابقات جهانی رده جوانان و نوجوانان موی ‌تای، با حضور نزدیک به ۱۴۰۰ ورزشکار از کشورهای مختلف از ۸ تا ۱۴ مهر در شهر آنتالیای ترکیه برگزار شد که شادی چکی نژادیان در وزن منفی ۴۵ رده نوجوانان با غلبه بر ورزشکاران لهستان و تایلند به مقام برنز دست یافت و شایسته چکی نژادیان در وزن منفی ۵۱ کیلوگرم در رقابتی نزدیک در مرحله حذفی از حریف انگلیسی خود شکست خورد و از مقام باز ماند.

جمهوری اسلامی ایران ۱۴ ورزشکار در رده سنی جوانان، ۱۱ ورزشکار در رده سنی نوجوانان و ۱۰ ورزشکار را نیز در رده سنی نونهالان به این دوره از مسابقات اعزام کرد.

در پایان رقابت های موی تای قهرمانی جهان در آنتالیا ترکیه تیم موی تای جوانان و نوجوانان ایران با کسب ۱۷ مدال (۲ طلا، ۳ نقره و ۱۲ برنز) در جایگاه یازدهم جهان قرار گرفت.

گفتنی است: موی‌تای یا بوکس تایلندی قدمتی بیش از ۲۰۰۰ سال دارد و در کشورهای جنوب شرق آسیا مانند تایلند، مالزی و کامبوج بسیار محبوب است. موی‌تای یک سبک از ورزش‌های رزمی بوده و مسابقات آن درون رینگ انجام می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید