امروز:
شنبه - 25 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

پتروشیمی

 مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در بحث واگذاری زمین در منطقه فعلی وجود دارد، به طور جدی به دنبال نهایی شدن اجرای طرح توسعه منطقه ویژه هستیم.

امید شهیدی‌نیا در آیین افتتاح پتروشیمی تخت جمشید ماهشهر که روز (۲۴ دی‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: رونمایی از ۱۰ طرح دانش بنیان در حوزه تولید کاتالیست نمادی از رفع وابستگی و تکیه بر توانمندی داخلی است که بخشی از نیاز صنعت پتروشیمی را در حوزه فناورانه تامین خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: جریان توسعه در این منطقه استمرار دارد و اکنون ۲۴ طرح فعال در حوزه بالادستی، میانی و صنایع تکمیلی داریم؛ بخشی از این طرح‌ها برای نخستین بار در سطح کشور در این منطقه اجرا خواهد شد که می‌توانند ظرفیت تولید را افزایش دهند و شاهد تنوع تولید نیز خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌هایی که در واگذاری زمین در منطقه فعلی وجود دارد، به طور جدی به دنبال نهایی کردن اجرای طرح توسعه منطقه ویژه هستیم و پیگیری اخذ مجوزهای مربوطه در حال انجام است. امیدواریم با کمک نهادهای ذیربط این امر مهم محقق شود.

شهیدی‌نیا بیان کرد: در این شرایط زمینه توسعه جدیدی در مجموعه صنایع پتروشیمی ماهشهر به عنوان یکی از مراکز اصلی توسعه مطرح خواهد شد. در طرح‌های جهش سوم نیز سهم عمده‌ای در این منطقه خواهیم داشت که همچنان نشان از اهمیت این منطقه است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید