امروز:
شنبه - 25 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

ساختمان مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز با زیربنای ۴۰۰ متر مربع شامل سالن مانیتورینگ، اتاق سرور و سایت اداری راه اندازی شد.

به گزارش حبیب خبر، شامگاه چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه، مرکز کنترل ترافیک غرب شهرداری اهواز با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، موسی شاعری شهردار اهواز و دیگر مسوولیان شهری گشایش یافت.

غلامرضا شریعتی در این آیین اظهار کرد: این مرکز کنترل ترافیک با همت شورای شهر و شهرداری اهواز راه‌اندازی شد که  اقدام مؤثری برای بهبود حمل و نقل شهری و ترافیک اهواز خواهد بود.

او افزود: این مرکز یکی از لوازم کار کلان شهر اهواز است. تا کنون شرایط کنترل ترافیک مناسب شهر اهواز نبوده و با راه اندازی این‌ مرکز امیدواریم مدیریت برای مباحث شهری و کارهای عمرانی و مسائل شهری بهتر و هوشمندانه تر باشد.

استاندار خوزستان اظهار امیدواری کرد: کارهای زیرساختی بهتر و مؤثرتری برای پیش برد امور و توسعه شهر خصوصا در حوزه حمل و نقل انجام شود.

در ادامه، شهردار اهواز گفت: مرکز کنترل ترافیکی که پیش از افتتاح این مرکز وجود داشت، به لحاظ ایمنی، ساختار و امکانات مناسب نبود.

موسی شاعری افزود: در تلاش هستیم دو مرکز یکی در شرق و دیگری در غرب اهواز برای کنترل ترافیک داشته باشیم. باید به سمت توسعه زیرساخت ها و هوشمند سازی مدیریت حمل و نقل گام‌ برداریم.

 او افزایش دوربین ها، گسترش شبکه فیبر نوری را از دیگر اقدامات آتی شهرداری اهواز خواند و تاکید کرد: موضوع حمل و نقل به عنوان یکی از موضوعات مهم در زیست شهری در اولویت شهرداری قرار دارد و همه این اقدامات در جهت بهبود عبور مرور، کاهش و روان سازی ترافیک و سهولت رفت و آمد مردم است.

منبع: ایلنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید