امروز:
شنبه - 25 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

نمایشگاه مشاغل خانگی در آیینی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در اهواز گشایش یافت.

  ارسلان غمگین عصر پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه در آیین آغاز به کار این نمایشگاه در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: کسب و کار خانگی راهکاری مهم برای ایجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان است؛ کسب و کار خانگی یک پدیده‌ای بین‌المللی است که در آن اشخاص تمایل دارند بسیاری از امور شغلی خود را که در خانه انجام می دهند، به منظور درآمدزایی در معرض نمایش  بگذارند.

وی گفت: کسب و کار خانگی موجب خلق فرصت های اشتغال با هزینه های پایین می‌شود. مشاغل خانگی به دلیل پرداخت نکردن هزینه برای رهن و اجاره کارگاه، ایاب و ذهاب و دیگر موارد، موجب حذف هزینه های اضافی و در نتیجه کاهش قیمت کالای تولید شده می‌شود.

وی افزود: اعطای وام و مجوز به تنهایی نمی‌تواند در رشد مشاغل خانگی مؤثر باشد. باید علاقه مندان به مشاغل خانگی را از طریق مشاوره و آموزش با بازار کار و نیازمندی های آن آشنا کرد تا با قدرت بیشتر و توانمندی افزون تر وارد بازار شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، نمایشگاه مشاغل خانگی اهواز را شامل محصولاتی در بخش های صنایع دستی، گل و گیاه و سایر تولیدات خانگی برشمرد که تسهیلات را از محل مشاغل خانگی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: این دومین نمایشگاه مشاغل خانگی در ۳ ماه اخیر در سطح شهرستان اهواز است که برگزار می‌شود و خوش بختانه با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است. یکی از برنامه های پیش روی ما گسترش این گونه نمایشگاه ها در نقاط مختلف استان است.

گفتنی است: تولیدات کارگاه های کوچک و متوسط این نمایشگاه شامل صنایع دستی، آثار هنری، سوغات، مواد غذایی، گل و گیاه، آشپزی، شیرینی پزی، تولید ترشی ها و ... کارآفرینان خود اشتغال است که از ساعت ساعت ۱۵ تا ۲۴ و تا روز ۳۰ بهمن ماه در پارک‌ زیتون کارمندی برای استفاده عموم برپا است.

1

2

4

5

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید