امروز:
يكشنبه - 6 مهر - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

معافیت بیمه ای تعاونی ها از ماه آینده اجرا می شود

با هدف افزایش سهم بخش تعاونی و تقویت و توانمندسازی بنگاه های تعاونی، معافیت بیمه ای تمام تعاونی های کشور به عنوان یک گام بزرگ از مهر ماه اعمال می شود.

به گزارش حبیب خبر، به دنبال امضای تفاهم نامه همکاری میان معاونت تعاون و معاونت اشتغال وزارت کار با هدف اعمال تخفیف ۲۰ درصد سهم بیمه کارفرمای اعضای شاغل در تعاونی ها،تمام تعاونی هایی که براساس قانون باید مشمول معافیت بیمه شوند تحت پوشش قرار گرفته و سازمان تامین اجتماعی از ماه آینده این تخفیف را اعمال خواهد کرد.

به گفته معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در حال حاضر بیش از ۹۵ درصد بنگاه های خرد و کوچک در کشور زیر ۱۰ نفر هستند که در بحث آموزش و بازار محدودیت دارند و این امر اهمیت توجه بیش از پیش به امر شبکه سازی را نشان می دهد؛ از این رو با توجه به آنکه از ظرفیت شبکه سازی در کشور به شکل مطلوب استفاده نشده است این رویکرد باید تغییر یابد.

وی افزود: به منظور تقویت و توسعه بخش تعاونی و استفاده از ظرفیت تشکل های تعاونی، افزایش سهم بخش تعاونی در تسهیلات قابل ارائه به بخش خصوصی را در دستور کار قرار دادیم و در این باره، تفاهم نامه مشترکی با معاونت تعاون برای اعمال تخفیف ۲۰ درصدی سهم بیمه کارفرمای شاغل در تعاونی ها منعقد کردیم که یک گام بزرگ محسوب می شود و بر اساس آن تمام تعاونی ها از مهر ماه امسال مشمول معافیت بیمه قرار می گیرند و سازمان تامین اجتماعی آن را اعمال خواهد کرد.

گفتنی است: در قانون سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی، برای تشکل‌های تعاونی‌ مزایایی از قبیل معافیت های بیمه‌ای و مالیاتی پیش‌بینی شده است که تخفیف حق بیمه سهم کارفرما برای اعضای شاغل در تعاونی‌ها به‌ میزان ۲۰ درصد، از جمله این مزایا به شمار می رود. با این حال طی ساله ای گذشته عدم اختصاص ردیف بودجه برای این منظور باعث شد این ماده قانونی سالها روی زمین بماند که با اهتمام وزارت کار و اختصاص بودجه از محل منابع معاونت اشتغال این امر محقق شد و به دنبال امضای تفاهم نامه مشترک میان معاونت اشتغال و معاونت تعاون وزارت کار بستر اعمال تخفیف بیمه ای برای تعاونی ها به وجود آمد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید