امروز:
دوشنبه - 28 بهمن - 1398
ساعت :

ورزش

گوناگون

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان، بحث تعطیلی تابستان در خوزستان در حال پیگیری برشمرد و گفت: برای جلوگیری از مهاجرت از استان، کار پرداخت سقف بدی آب و هوا انجام شده است.

به گزارش حبیب نیوز، "امید حاجتی" در سومین جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی زنان و سلامت استان در استانداری خوزستان یکی از عوامل اصلی توسعه را نیروی انسانی دانست و گفت: خوزستان قبل از انقلاب مهاجرپذیرترین استان بود اما متاسفانه در سال 95 به مهاجرفرست‌ترین استان در کشور تبدیل شد.

او با اشاره به تشریح وضعیت زندان‌های استان توسط مسوولان اداره کل زندان‌ها خوزستان، اظهار کرد: یکی از موضوع هایی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که طبق ارایه این گزارش‌ها، انسان حس می کند وضعیت برخی زندان‌ها در استان به گونه‌ای است که ما نیز می توانیم در این زندان‌ها استراحت کنیم.

او افزود: محدودیت از حضور در اجتماع شاید بزرگ ترین تنبیه برای یک نفر باشد. این افرادی که در زندان‌های خوزستان به سر می برند، عمدتا قربانیان شرایط اقتصادی و فرهنگی حاکم بر جامعه هستند و همه شرور نیستند و شاید درصد کمی از آنها در چنین طبقه بندی قرار بگیرند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: کارها و پروژه‌های زیادی برای کیفیت بخشی به زندان‌ها در دست اجرا است اما یکی از مشکل های ما در اجرای همه پروژه‌ها این است که بیش از توان مالی کشور، کلنگ‌زنی پروژه انجام می‌دهیم. در حالی که اگر بتوانیم یکی از پروژه‌ها را در زمان موعد افتتاح کنیم بهتر از کلنگ‌زنی چندین پروژه و نیمه‌کاره ماندن آنها است.

حاجتی عنوان کرد: یکی از موضوع هایی که باید در زندان‌ها به آن توجه شود، بحث لزوم تفکیک مجرمان است زیرا یکی از آفت‌های اصلی در زندان‌ها همین نگهداری و کنار هم بودن زندانیان مختلف است که موجب بدآموزی و انتقال جرایم به یکدیگر و ایجاد مجموعه خطرناکی می شود که باید به این موضوع پرداخته شود.

او گفت: همچنین وضعیت نامناسب کانون اصلاح و تربیت از دیگر مواردی است که باید اولویت قرار گیرد زیرا مجرمانی که پایین‌تر از سن قانونی هستند، قابل اصلاح‌تر از دیگر مجرمان هستند و باید به آنها توجه خاصی شود و فضای مناسبی برای آن ها فراهم شود.

او با اشاره به موضوع درخواست تامین اعتبار اداره کل زندان ها برای برخی مشکل های این سازمان گفت: زمانی که برای جابه جایی زندان کارون توافق کردیم، مقرر بود پس از جابه جایی زندان کارون، محل فعلی فروخته شود و برای تعمیر و تجهیز سایر زندان‌ها هزینه شود که این کار تاکنون انجام نشده است. باید سریعا در این باره اقدام شود و برای توانمندسازی انجمن، یک طرح اقتصادی روی آن سوار و منجر به درآمدزایی و اشتغال شود. اگر این کار انجام شود، البته برنامه هایی در این باره داریم. همچنین ۶ میلیارد تومان برای تجهیزات سازمان زندان ها در حوزه ورزشی اختصاص یافته است.

او ادامه داد: همچنین اعتباری برای سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان برای کار مشترک با دانشگاه‌ در زمینه توانمندسازی فارغ التحصیلان و همکاری با سازمان زندان‌ها برای توانمندسازی زندانیان اختصاص خواهیم داد.

حاجتی با تاکید بر لزوم حمایت دستگاه های اجرایی و شرکت های مستقر در خوزستان از زندانیان، گفت: دستگاه های اجرایی خوزستان می توانند نیازهای خود را بر اساس توان زندانیان و انجمن حمایت از زندانیان تهیه کنند. این تقاضای دستگاه ها و شرکت ها باعث اشتغال، توانمدسازی و درآمدزایی خواهد شد.

او تصریح کرد: سازمان زندان ها در ورودی هیچ تاثیرگذاری ندارد اما می تواند با حمایت دستگاه ها و شرکت ها برای جلوگیری از ورود مجدد این افراد به زندان ها فعالیت کند. این امر مستلزم تقضای دستگاه ها و شرکت ها از این انجمن است.

ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: یکی از عوامل اصلی توسعه، نیروی انسانی است؛ خوزستان قبل از انقلاب مهاجرپذیرترین استان بود اما متاسفانه در سال 95 به مهاجرفرست‌ترین استان در کشور تبدیل شد.

او افزود: برای جلوگیری از مهاجرت از استان، پرداخت سقف بدی آب و هوا انجام شده است. همچنین ساخت آزادراه اهواز لردگان برای بهبود شرایط برای تردد از گرم‌ترین استان به سردترین استان پیگیری شده است. مطالعه این طرح از سه سال پیش آغاز شد و به پایان رسید و سال گذشته مصوبه این پروژه گرفته شد. امیدواریم ۳۰ درصد سهم دولت در بودجه سال آینده پیش بینی شود تا با توجه به آمادگی سرمایه گذار برای اجرای پروژه بتوان این پروژه را- که برآورد اولیه اجرای آن 10 هزار میلیارد تومان است- انجام داد.

حاجتی گفت: این پروژه در آینده ای نزدیک شرایطی بهتر از تهران - شمال را برای خوزستانی ها ایجاد می کند. این موضوع برای مدیریت مهاجرت به خارج از استان به ویژه نخبگان در دستور کار قرار گرفته است.

حاجتی گفت: همچینن بحث تعطیلی تابستان در خوزستان از دیگر موضوع های در حال پیگیری است.

منبع: ایسنا خوزستان

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید