امروز:
يكشنبه - 22 تير - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

نیاز بانوان دو و میدانی‌کار خوزستان به سالن سرپوشیده و اختصاصی

 نایب رییس هیات دو و میدانی خوزستان گفت: در حال حاضر مهمترین مشکل دو و میدانی استان، نداشتن یک سالن سرپوشیده و اختصاصی برای ورزشکاران خانم است.

مریم زلکی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: وقتی اسم ورزش دو و میدانی به میان می‌آید، همه فکر می‌کنند که ورزشی است که ورزشکاران آن برای رسیدن به قهرمانی نیاز زیادی به امکانات و هزینه ندارند، در حالی که واقعا به این صورت نیست و دو و میدانی یکی از ورزش‌هایی است که برای این که به قهرمانی و سطح بالایی برسی باید وقت و هزینه زیادی صرف آن شود، ضمن این که حداقل آنچه نیاز این رشته است، ساعت و زمین مناسب برای تمرین است.

وی بیان کرد: از حدود 20 سال پیش تاکنون که خودم در این رشته به عنوان ورزشکار و نایب رییس هیات فعالیت داشته‌ام، دو و میدانی خوزستان با مشکلاتی برای تمرین آقایان و بانوان مواجه بوده است. در کل استان خوزستان، یک پیست دو و میدانی استاندارد وجود دارد که آن هم در اختیار دو و میدانی استان قرار داده نشده است.

نایب رییس هیات دو و میدانی خوزستان افزود: ورزشکاران ما مشکلات زیادی برای تمرین کردن دارند. خیلی از شهرستان‌های ما پیست مناسب ندارند اما با این حال در شهرستان‌ها طی چند سال اخیر شاهد پیشرفت زیادی بوده‌ایم ولی زمانی می‌توان گفت، شرایط دو و میدانی خوزستان بهتر شده است که حداقل یک پیست اختصاصی برای ورزشکاران کل استان وجود داشته باشد که متاسفانه بودجه‌ای برای این کار به دو و میدانی اختصاص داده نشده است.

وی گفت: مشکلات برای همه رشته‌ها وجود دارد ولی بعضی مواقع هیات دو و میدانی حتی بودجه‌ای برای اعزام ورزشکاران به مسابقات در اختیار ندارد و بارها شده است که در طول سال، بانوان استان به خاطر همین مشکل به مسابقات اعزام نشده‌اند. دو و میدانی جزو رشته‌هایی است که کمتر اسپانسری حاضر به قبول آن می‌شود، در حالی که خیلی از رشته‌های ورزشی به خاطر بهتر دیده شدن در رسانه‌ها، اسپانسرهای زیادی را جذب می‌کنند ولی در مورد دو و میدانی این طور نیست.

زلکی بیان کرد: در بین ورزشکاران خانم استان، ستاره‌هایی بودند که به خاطر شرایط نامناسب و امکانات کمی که در اختیار داشتیم، دو و میدانی را رها کردند. امیدوارم باتوجه به این که در حال حاضر دو و میدانی با کمک مربیان دلسوز و زحمتکش این رشته که بدون کوچکترین چشم داشتی قهرمان پروری می‌کنند، به وضعیتی دست پیدا کند که شرایط برای نگه داشتن این قهرمانان فراهم شود و دوباره شاهد دلسرد شدن ورزشکاران نباشیم.

وی افزود: در حال حاضر کادر هیات، مربیان و ورزشکاران به خاطر عشق به این ورزش در تلاش هستند اما متاسفانه حمایتی که بتواند باعث دلگرمی این مجموعه باشد، وجود ندارد. ما حتی در ورزشگاه تختی اهواز "نور" برای تمرین کردن نداریم.

نایب رییس هیات دو و میدانی خوزستان گفت: هیات برای سال جاری، برنامه‌ریزی‌های زیادی برای هر دو بخش بانوان و آقایان داشته است. برگزاری دوباره فستیوال ورزشی که سال قبل توسط هیات استان انجام شد و بزرگترین فستیوال ورزشی خوزستان بود، مدنظر است. همچنین برگزاری مسابقات در تمام رده‌های سنی و برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی از دیگر برنامه‌های هیات استان به شمار می‌روند.

وی با بیان این که استقبال بانوان از رشته دو و میدانی نسبت به قبل بهتر شده است، افزود: این استقبال در شهرستان‌ها نیز بسیار خوب بوده است و شاهد پیشرفت دو و میدانی بانوان در شهرستان‌ها نسبت به سال‌های قبل هستیم.

زلکی عنوان کرد: در حال حاضر در رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان ورزشکاران قهرمان داریم اما این ورزشکاران نیاز به حمایت دارند و برای پیشرفت بهتر نیز لازم است که در طول سال به مسابقات اعزام شوند و امکانات لازم در اختیار آن ها قرار بگیرد. سال گذشته در رده سنی نوجوانان و جوانان، چندین مدال کسب کردیم و مطمئنا با حمایت بیشتر اداره‌کل ورزش خوزستان از دو و میدانی، تعداد این مدال‌ها بیشتر نیز خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: در حال حاضر مهمترین مشکل دو و میدانی استان، نداشتن یک سالن سرپوشیده و اختصاصی برای ورزشکاران خانم است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید