امروز:
جمعه - 24 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

صنعت نفت آبادان - شهر خودرو فرصت طلایی مشهدی‌ها

در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر و در هفته بیست‌وهفتم، ۲ تیم شهر صنعت نفت آبادان و شهر خودرو جمعه هفته جاری به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش ایرنا، لیگ نوزدهم با معرفی پرسپولیس بعنوان قهرمان به آخرین روزهای خود رسیده و چند تیم برای کسب سهمیه آسیا رقابت نزدیکی با یکدیگر دارند و بر همین اساس شهر خودرو مشهد تیمی است که برای کسب سهمیه آسیا شانس زیادی دارد و بازی این تیم برابر صنعت نفت آبادان تا حدود زیادی تعیین کننده خواهد بود.

صنعت نفت آبادان که تا دو هفته پیش یکی از شانس‌های کسب سهمیه آسیا بود در بازی‌های اخیر چندان با انگیزه نشان نداده و با شکست هفته قبل برابر سپاهان اصفهان امیدهایش برای آسیایی شدن کمرنگ شد.

حضور مدعیانی مانند شهرخودرو، سپاهان، تراکتور، استقلال و فولاد خوزستان جدال جذابی را در راه کسب سهمیه آسیا رقم زده‌اند، حالا که ۲۶ هفته از لیگ برتر گذشته، تیم شهر خودرو با شایستگی در ردیف مدعیان کسب سهمیه آسیا قرار گرفته ولی همچنان چند هفته برای تثبیت این امید وجود دارد.

 با این حال در این هفته و روزی که سپاهان و استقلال برابر هم قرار خواهند گرفت، بهترین فرصت برای شهر خودرو پیش آمده است تا فاصله خود با حداقل یکی از مدعیان را زیاد کند، البته نباید فراموش کرد که بازی تیم مشهدی برابر صنعت نفت آبادان است که اگر از مشکلات مالی آنها فاکتور بگیریم در باقی زمینه‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

صنعت نفت آبادان برای بدست آوردن دل هواداران خود  برابر شهرخودرو تیمی دست و پا بسته نخواهد بود، برزیلی‌های فوتبال ایران قصد دارند در چند بازی باقی مانده با تمام توان برابر حریفانشان قرار بگیرند تا در پایان لیگ جایگاهی مناسب در بالای جدول داشته باشند.

 ۲ تیم در حالی یکی از حساس‌ترین دیدارهای این هفته لیگ را برگزار می‌کنند که هفته گذشته نتوانستند نتایج قابل قبولی کسب کنند ‌نفتی‌های آبادان در برابر میزبان خود سپاهان اصفهان شکست را پذیرا شدند و شهر خودرو نیز در برابر تراکتورسازی تبریز تساوی نا امیدکننده‌ای را کسب کرد تا شانس آن برای کسب سهمیه آسیا کمتر شود.

 صنعت‌نفت آبادان در این دیدار مقابل تیمی به میدان می‌رود که توانسته معادلات لیگ را برهم بزند و از ابتدای فصل خود را به عنوان یک مدعی معرفی کند و فقط ۲ امتیاز با تیم دوم جدول فاصله دارد، صنعت‌نفت آبادان در نیم فصل اول نتایج خوبی کسب کرد و از جز تیم‌های مدعی به شمار می‌رفتند ولی با رفتن اسکوچیچ این تیم متزلزل شد و نتایج درخشان این تیم دیگر تکرار نشد، اما زردپوشان آبادانی در دیدار رفت در مشهد موفق شدند شهرخودرو را با تک گل عیسی آل‌کثیر از پیش رو بردارند تا در رده دوم جدول رده‌بندی قرار بگیرند.

تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان با هدایت بهنام سراج و با وجود مشکلات مالی و تعطیل شدن لیگ برتر دیگر آن تیم نیم فصل اول نیست و برابر رقیبانش به راحتی امتیاز از دست می‌دهد و سراج نتوانسته همراه این تیم نتایج درخشان گذشته را تکرار کند، البته سراج تنها مربی لیگ برتری بود که در نیم فصل دوم نتوانست تیمش را تقویت شده ببیند.

شهر خودرو در خط دفاعی خود سخت به مهاجمان حریف اجازه عرض اندام می‌دهد، مدافعان میانی این تیم با قدرت سرزنی بالای خود سد محکمی برای رضا جبیره مهاجم تکنیکی و سرعتی صنعت نفت آبادان خواهند بود.

صنعت‌نفت آبادان با ۱۰ برد، هفت تساوی و ۱۱ باخت با ۳۷ امتیاز در رده هفتم جدول رده‌بندی رقابت‌های لیگ برتر قرار دارد و به دنبال کسب یازدهمین پیروزی این فصل خود است تا جایگاهش در جدول تثبیت کند.

در آن سوی میدان نیز شهر خودرو با ۱۲ برد، هفت تساوی و هفت باخت و با ۴۳ امتیاز در رده پنجم جدول رده بندی جای گرفته و به دنبال کسب سیزدهمین پیروزی فصل است تا اختلاف خود با رقیبانش را در بالای جدول کمتر کند.

بازیکن تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در خصوص این دیدار به خبرنگار ایرنا گفت: بازی دشواری برای صنعت نفت و شهر خودرو خواهد بود ولی می‌تواند زیباترین بازی هفته باشد.

رضا جبیره افزود: در صورت قرار گرفتن در ترکیب اصلی از تمام توانم برای موفقیت تیم صنعت نفت آبادان استفاده خواهم کرد تا به سه امتیاز این دیدار دست یابیم.

وی اظهار داشت: پدیده دارای خط دفاعی و دروازه‌بان بسیار خوبی است که گلزنی به این تیم بسیار سخت است ولی ما در آبادان هدفی جز کسب سه امتیاز این دیدار نداریم.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که با ۳۷ امتیاز در رده هفتم جدول رده بندی رقابت های لیگ برتر قرار دارد جمعه هفته جاری در ورزشگاه تختی آبادان میزبان شهر خودرو مشهد خواهد بود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید