امروز:
شنبه - 25 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

ایلخان نوری

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی، کاهش تعداد مغروقین در برخی شهرستان های خوزستان را خبر خوبی دانست.

ایلخان نوری در مجمع انتخاب رئیس هیات نجات غریق و غواصی خوزستان که روز (یکشنبه) در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: پس از ماه‌های طولانی توانستیم مجمع خوزستان را برگزار کنیم. خدا را شاکرم که این مجمع با توجه به حضور قهرمانان و مربیان مدال‌آور و باتجربه، از وزن بالایی برخوردار هستند.

وی ادامه داد: جا دارد از افرادی که احساس مسئولیت کردند و برای این مجمع به عنوان کاندیدا، ثبت‌نام کردند نیز تشکر کنم. به آقای ابدالی که به عنوان رئیس هیات انتخاب شد، تبریک می‌گویم. او کارنامه خوبی از نظر علمی و عملی دارد.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی با بیان این که طبق آن چه شنیده‌ام، آمار مغروقین در برخی شهرستان‌های خوزستان بسیار پایین آمده و این خبر بسیار خوبی است، گفت: آموزش در نجات غریق و کاهش مغروقین استان، نکته مهمی است و همه باید دست به دست هم دهید و با هیات منتخب، برای رسیدن به این دو هدف گام بردارید. سه هزار و ۴۸۴ منجی غریق در خوزستان داریم که آمار بالایی است.

وی ادامه داد: خوزستان با ۱۷ میلیارد مترمکعب منابع آبی و ۱۲۰ استخر، یکی از دو سه استانی است که از نظر منابع آبی، تعداد استخر و منجیان غریق در سطح کشور در سطح بالایی است. بنابراین کار، کار بزرگی است و همه دوستان باید همدل و همسو برای رسیدن به چند هدف مهم از جمله کاهش تعداد مغروبین به ویژه در اماکن آبی طبیعی تلاش کنند.

نوری خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای که دو سال پیش در اهواز داشتیم، طرحی ارائه دادیم تا منجیان داوطلب، در مناطق پرخطر و حادثه‌خیز استقرار پیدا کنند. این کار سال گذشته در چهار پنج استان انجام شد و نتیچه خوبی هم در بر داشت. سه هزار و ۵۰۰ منجی غریق در استان خوزستان وجود دارد و باتوجه به این مهم نیز هیات باید برنامه‌ریزی و مناطق پرخطر را شناسایی کند و آقای ابدالی باید این موضوع را جزو اولویت‌های کاری خود قرار دهد.

وی بیان کرد: در بخش آموزش نیز در فدراسیون با این شعار که "نجات غریق یک عشق و علاقه است"، آموزش را سرلوحه کار قرار داده‌ایم. منجیان خوب، از آموزش و کمک مدرسان خوب پرورش پیدا می‌کنند. پس باید نسبت به برگزاری دوره‌های آموزشی، برنامه‌ریزی و نظارت داشته باشیم. ما هم به هیات نجات غریق و غواصی خوزستان، قول همکاری می‌دهیم و این هیات نیز باید با فدراسیون و اداره کل ورزش و جحوانان استان تعامل داشته باشد.

رییس فدراسیون نجات غریق و غواصی با بیان این که از نیروهای عاشق و متخصص در هیات خوزستان استفاده شود، گفت: جایگاه خوزستان با این همه منابع و اماکن آبی و همچنین استخر باید بهتر از این، هم در بخش آموزش و هم در قهرمانی باشد. خوزستان در سه چهار ماه گذشته، کمی از سایر استان‌ها عقب افتاده است. همچنین در بخش قهرمانی باید بیشتر توجه شود و تنها به حضور در مسابقات اکتفا نشود و خوزستان قطعا باید برای کاپ و مدال تلاش کند. همه باید برای اعتلا و توسعه نجات‌غریق و غواصی خوزستان کمک کنند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید