امروز:
چهارشنبه - 22 مرداد - 1399
ساعت :

ورزش

گوناگون

تنها دقایقی ایستادن روی پل نادری اهواز و نگاه به سواحل شرقی و غربی کارون خسته و بد رنگ، کافی است تا ده ها علامت سوال بی پاسخ و تناقض آزار دهنده و عذاب وجدان شدید ذهن شما را درگیر کند.

تناقض قد کشیدن کاخ هایی بلند با شیشه های دودی و تابلوهایی برافراشته که شبانه روز به صورت مردم مظلوم اهواز چشمک می زنند و نام بانک ها و شعارهای خوشگل شان را به رخ رهگذرانی می کشانند که در به در دنبال یک چهاردیواری قدیمی اند برای زندگی کردن.

بانک هایی که از پول جیب همین مردم ارتزاق می کنند؛ بانک هایی که در حکومت اسلامی، پسوند بانکداری اسلامی را نیز یدک می کشند اما صدای اعتراض مراجع تقلید دنیای اسلام را هم درآورده اند.

بانک هایی که با یک کنجکاوی ساده متوجه می شوید که بیش از ۶۰ درصد مدیران ارشدشان غیر بومی و دست نشانده های منابع ثروت و قدرت اند و به هیچ احدی هم در خوزستان پاسخ گو نیستند (مراجعه به بایگانی صحبت ها و گلایه های شدید استاندار خوزستان از بی اعتنایی و کم کاری بانک های خوزستان در بسیاری از موارد و بحران ها یکی از همین موارد است).

بانک هایی که شما کمتر ردی از خدمات اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و رفاهی شان در مناطق محروم استان و کلانشهر اهواز می بینید.

بانک هایی که سالی یک بار هم نشست خبری برگزار نمی کنند تا پاسخ گوی شبهات و پرسش ها و عملکرد خودشان در قبال تعهدات شان به دولت و ملت باشند.

بانک هایی که به جای خدمات شایسته به مردم که صاحبان و مالکان اصلی سرمایه های شان هستند به بازارهای بزرگ و کلان معاملاتی و تجاری وارد شده اند که گاه در اخبارهای سراسری نیز شاهد لو  رفتن گوشه ای از دارایی های پیدا و پنهان شان هستیم.

آری، کافی است تنها دقایقی روی پل نادری اهواز بایستید و به چپ و راست تان نگاه کنید.  سواحلی که تنها جای به اصطلاح تفریحی و نسبتا زیبای کلان شهر اهواز هستند و باید مکان ساخت تالارها، رستوران ها، هتل ها و مراکز تفریحی برای جذب حداقلی گردشگران به اهواز باشند؛ اما برج ها و کاخ های بانک هایی اشغال کرده اند که پشت همین ساختمان ها پر از آدم های کوخ نشین است که برای گذران زندگی وام هایی اندک از همین بانک ها گرفته اند. مردمی که با پهن کردن بساط دست فروشی، باید سودهای کلان وام های خود را در جیب بانکداران واریز کنند!

امیدواریم مراجع نظارتی و سیستم قضایی استان و کشور- که با عملکرد اخیرشان بوی خوش عدالت را به مشام جامعه رسانده اند- هر چه سریع تر به این تناقض شدید و آزار دهنده ی کاخ سازی های فراوان در کنار کوخ نشینان مظلوم اهوازی ورود کنند و به افکار عمومی پاسخ دهند که این همه رفاه و ساخت و ساز و بریز و بپاش های آنچنانی از کجا آمده است؟!

🏼 هوشنگ نوبخت

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • اولین نظر را شما بدهید